Dupa 12 ore petrecute in cinema si dupa o finala superba echipa noastra de League of Legends a reusit sa ia locul 1 dupa ce a invins echipa neXt-Please cu scorul de 2-1.

Echipa noastra a avut formatul urmator la ESL Grand Cinema & More Series:

  • Zidaru „Coatpustmain” Laurentiu – Toplane
  • Dragomir „Xerxe” Andrei – Jungle
  • Tircavu „Xellos” Alexandru – Midlane
  • Iacob „Derethic” Mihai – Marksman
  • Cretu „angGG” Octav – Support
  • Fayan „Gevous” Pertijs – Coach

10944879 10153019843107911 1229549226789434837 o

Impreuna cu acesti 5 oameni am reusit sa obtinem victoria la cel mai tare LAN event pe anul asta pana acum, ESL Grand Cinema Series – Clash Event #1.

Desi initial nu venisem cu gandul de a castiga, noi facand niste team comp-uri pe care voiam doar sa le testam. Pana la urma am reusit sa castigam cu scorul de 2-1, in trei meciuri epice, si sa plecam acasa cu locul asigurat in semifinala evenimentului final si premii de la Logitech si TP-Link.

Faptul ca am putut juca intr-o sala de cinema a reprezentat pentru o mare parte din noi o experienta de neuitat, Toti cei din echipa mea au apreciat foarte mult faptul ca am putut participa la aceasta competitie – calificandu-ne dupa ce am batut echipa XPC.Romania cu 2-0 in primul Online Qualifier.

La o zi diferenta, CoatPustMain a reusit sa castige si competitia de 1vs1 de la PC Garage, invingand in finala pe cY Nadgob cu scorul de 1-0.

Weekend-ul viitor echipa noastra va participa de asemenea si la LSE Lan Party v11 unde speram sa castigam si acolo.

Anul asta ne vom revedea la LSE, Dreamhack, Grand Cinema Finals si SEEC, multumim pentru sustinere si le multumim si sponsorilor evenimentului (Logitech, TP-Link, Media Galaxy, Grand Cinema) pentru ca fara ei nu ar fi putut avea loc un astfel de eveniment.

Inregistrarea evenimentului o puteti urmari pe canalul de Twitch al ESL Romania.

Similar Articles

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.